Raytheon Technologies, dostawca systemu Patriot dla Polski, chciałaby dołączyć do grona firm – pomysłodawców zajęć edukacyjnych i programów popularnonaukowych w Internecie na czas domowej kwarantanny dla dzieci i dorosłych

Zachęcamy do skorzystania z wybranych dla Państwa aktywności:

  • W witrynie muzeum Maths Alive, którego Raytheon jest jednym ze sponsorów, można znaleźć różne ciekawe zadania, których wspólnym mianownikiem jest rozwiązywanie zagadek matematycznych. Wszystko poprzez inne aktywności – np. podskoki czy wystukiwanie rytmu. Materiały te pokazują także, jak bardzo zmieniło się w ostatnich latach podejście do nauczania, które jest zdecydowanie bardziej kreatywne.
  • Z kolei w witrynie Challenger Center są umieszczone propozycje lekcji z zakresu nauk ścisłych (fizyka, astronomia, geografia) dostosowane zarówno dla młodszych dzieci jak i dla młodzieży. Zajęcia można przeprowadzić także w domu z wykorzystaniem przedmiotów dostępnych w każdym gospodarstwie domowym.
  • Innym ciekawym źródłem inspiracji może być witryna internetowa amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA. Pod tym adresem można znaleźć i proste kolorowanki dla młodszych dzieci i przepisy na rakietowe eksperymenty dla starszych.
  • Na koniec oferta Muzeum Nauki (Museum of Science) z Bostonu. Propozycje są kierowane zarówno do dorosłych: SubSpace: Adult Programs After Dark jak i do młodzieży: MOS at Home. Muzeum organizuje relacje na żywo przez Facebooka. Pełen kalendarz spotkań i relacji dostępny jest pod adresem: https://www.eventbrite.com/o/museum-of-science-boston-862631445. Propozycje obejmują: rozmowy z kuratorami wystaw na temat tego, jak wygląda praca w Muzeum i utrzymanie wystaw, spotkania w stylu „zapytaj naukowca”, komentarze ekspertów dot. najważniejszych naukowych wydarzeń ostatniego czasu, eksperymenty do wykonania samodzielnie w domu.

Wszystkie polecane przez nas materiały Raytheon Technologies są w języku angielskim i są skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Przeprowadzenie części eksperymentów dla dzieci będzie wymagać wsparcia osoby dorosłej.

Źródło zdjęcia: Raytheon Technologies